Burberry ile işbirliği yapıyor… Vivienne Westwood?

Riccardo Tisci, etiketin uzun süredir yarattığı yaratıcı yönetmen Christopher Bailey’den Burberry’deki dizginleri alacağı duyurulduğunda, eleştirmenler, Tisci’nin kötü erkek gotik glamının farklı aromasının, miras markasının muhafazakâr yaklaşımı ve geleneğe duyduğu saygıdan yoksun kalmasından korkuyordu. Tisci’nin marka için ilk tam koleksiyonu henüz çıkmamışken, yaratıcı yönetmen olarak ilk büyük hareketi tam tersini kanıtlıyor.

burberry

Tisci, Burberry’nin kişisel Instagram aracılığıyla, punk estetiğini yaratan efsanevi İngiliz tasarımcı Vivienne Westwood ile işbirliği yapacaklarını açıkladı. İşbirliği, yıkıcı tasarımları Westwood’un arşivinden Burberry’in klasik duyarlılığıyla harmanlayan sınırlı sayıda koleksiyondan oluşacaktır.

Vivienne Westwood ve Burberry oldukça garip bir çiftleşme.

İlk bakışta, Vivienne Westwood ve Burberry oldukça garip bir çiftleşme. Westwood bir zamanlar bir Sex Pistols tişörtü üzerinde Kraliçe’nin burnu boyunca bir güvenlik pimi çizdi; Burberry, 1955’ten beri bir Kraliyet Emrini elinde tutuyor. Fakat daha yakından incelendiğinde, bu hareket, Burberry’in markasına hoş karşılanmayan bir hoşnutsuzluk getiriyor. Westwood ve Burberry’in ikisi de İngiliz etiketleridir ve İngiliz tarihini anlayabildikleri yerlerden gelirler, ancak Westwood, Burberry geleneği sürdürürken sürekli olarak geleneği devirmeye çalışır. Birisi çılgınca farklı yaklaşımları arasındaki sürtünmenin perçinleme sonuçlarına yol açacağını umuyor.

İşbirliği Aralık 2018’de başlayacak.

Resmi bir açıklamada Tisci, “Vivienne Westwood, kendimi bir tasarımcı olarak hayal etmemi sağlayan ilk tasarımcılardan biriydi. O birçoğumuz, bir serseri ve eşsiz bir İngiliz tarzı temsili ile rakipsiz, ki bu da bize pek çok ilham verdi. Burberry’de ilk başladığımda, ona bir şeyler yapması için yaklaşmanın mükemmel bir fırsat olacağını biliyordum. ”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s